5 kardeşten tarikat liderine suçlama: 92 yaşındaki annemizi dolandırdı

Hacı Reşat Emir Sultan Derneği (Hak Sancağı) Başkanı Semih Çalışkan hakkında Isparta’da 6 yıl önce vefat eden Fatıma Çeşmeci’nin arsalarını kandırarak elinden aldığı iddiasıyla Çeşmeci’nin 5 çocuğu tarafından savcılığa şikayette bulunuldu ve ‘tapu iptal ve tescil’ davası açıldı.

94 yaşında vefat eden Çeşmeci’nin 22 dönümden oluşan ve piyasa değeri 10 milyon lirayı bulan tarlaları 92 yaşındayken Çalışkan’a yakın olan Durmuş Turan ile Mehmet Çaylak’a devrettiği, Turan ile Çaylak’ın ise üzerlerindeki tapuları 23 Mart 2016 günü Çalışkan’a devrettiği ortaya çıktı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre Çeşmeci’nin çocukları, birçok kez evlerine gelip-giden Semih Çalışkan ile temasa geçerek, annelerine ait tarlaların iadesini istedi. Ancak sonuç alınamadı. Kardeşler geçen 25 Temmuz’da karakola giderek Çalışkan’dan şikâyetçi oldu.

Ali Çeşmeci (69) emniyet ifadesinde “Tarikat hocası olarak bilinen Semih Çalışkan’dan tarlaları istedim ama vermedi. Ben, annemi dolandıran Çalışkan’dan şikâyetçiyim” dedi. Bir süre, Çalışkan’ın Sakarya’daki dergâhında kalan Ayşeli Küçükkara (79) ise “Semih Çalışkan, annemi kandırarak tarlaları üzerine kaydetmiş. Bize ait olan tarlaları geri vermeyen Çalışkan’dan şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.

‘PARASINI VEREREK ALDIM’

İddialarla ilgili konuşan Çalışkan (39) ise “Fatıma Çeşmeci’nin tarlalarını ben almadım. Fatıma Teyze, tarlalarını Durmuş Turan ve Mehmet Çaylak’a devretmiş. Ben de, parasını vererek bu kişilerden aldım. Aynı şekilde Mehmet Çaylak’ın da dairelerini, parasını vererek aldım” dedi. Çalışkan, gayrimenkullerin ödemesini hangi yolla yaptığına ilişkin ise herhangi bir belge paylaşmadı.

Okul müdür yardımcısı olan Durmuş Turan, vefat eden Fatıma Çeşmeci’den aldığı tarlanın ödemesini elden yaptığı öne sürerken, emekli öğretmen Mehmet Çaylak’a ise ulaşılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x