Binance CEO’su, Vitalik ve Justin Bu 10 Coinden Tutuyor!

Blockchain teknolojisi, şeffaflık ve değişmezlik sağlayan açık, dağıtılmış bir deftere dayanmaktadır. Bu, bir Blockchain’deki her işlemin herkes tarafından görülebilen halka açık bir deftere kaydedildiği anlamına gelir. Sonuç olarak, belirli bir cüzdan adresinde tutulan kripto para miktarını görmek mümkündür. Bu nednele, özellikle kripto para alanında ünlü olan kişilerin elinde tutttuğu coin’ler merakla izleniyor. Bu yazımızda, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve TRON kurucusu Justin Sun’a ait olduğu bilinen bazı cüzdanlara bakacağız. Ayrıca, günlük işlem hacmi ile en büyük kripto para borsası olan Binance borsasının CEO’sunun portföyüne yönelik açıklamalarını aktaracağız. İşte detaylar…

Binance CEO’sunun elinde hangi coin’ler var?

Kripto para dünyasında şeffaflık, piyasaya bir güven ve hesap verebilirlik düzeyi getirir. Bununla birlikte, belirli bir kişi ya da kuruluşun ne kadar kripto paraya sahip olduğunu görmek mümkün olduğundan, gizlilik ve güvenlikle ilgili endişeleri de beraberinde getirmektedir. Bu makalede, sektörün önde gelen üç isminin kripto para varlıklarını inceliyoruz: Changpeng Zhao, Vitalik Buterin ve Justin Sun.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şirketinin yerel kripto para birimi Binance Coin’in (BNB) yanı sıra, 2014 yılında satın aldığı ve hala büyük bir kısmını elinde tuttuğu Bitcoin’e (BTC) de sahip olduğunu doğruladı. Kendisi kişisel olarak başka bir kripto para birimine sahip olmasa da Binance’in önemli bir hissedarıdır. Sonuç olarak Zhao’nun kişisel servetinin da belirsiz. 2020’nin Eylül ayında, Forbes’un servetinin 17.4 milyar dolar olarak tahmin etmesi hakkında CZ, “öznel bir görüş” ifadelerinin yer aldığı bir tweet attı.

Buterin ve Sun’ın cüzdanları dolu

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin yaratıcısı olmasına rağmen portföyünün nispeten küçük bir kısmını Ethereum’da (ETH) tutuyor. Bunun yerine, cüzdanında kendisine şaka ya da reklam amaçlı olarak gönderilen bir dizi meme coin bulunuyor. Bu meme coin’lerin arasında SHIB, AKITA gibileri yer alıyor. Ancak, geçtiğimiz yıllarda bu meme coinlerin çoğunu bağışladı ve bilinen cüzdanında şu anda yaklaşık 500 milyon dolar değerinde ETH bulunuyor.

Diğer yandan, Tron’un kurucusu Justin Sun, düzinelerce farklı kripto parayı elinde tutuyor ve an itibarıyla portföyünün yüzde 95’ini borç vermek üzere kilitlemiş durumda. Cüzdanının değeri şu anda yaklaşık 850 milyon dolar ve Ethereum varlıklarını Lido aracılığıyla kilitleyerek pasif gelir elde ediyor. Maker, ETH, AUSDT, USDD ve stETH, Sun’ın portföyünde öne çıkan coinlerden oldu.

Sonuç olarak, Blockchain teknolojisinin şeffaflığı kripto para piyasasına hesap verebilirlik getirirken, aynı zamanda bireylerin kripto para varlıklarını öne çıkarmakta ve gizlilik ve güvenlikle ilgili soruları gündeme getirmekte. Bununla birlikte, Changpeng Zhao, Vitalik Buterin ve Justin Sun gibi önde gelen isimlerin kripto para birimleri piyasası ve önde gelen oyuncuların kullandığı stratejiler hakkında fikir vermekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir