Binance’den Kripto Paralar Hızla Çekiliyor! Neler Oluyor?

Kripto paralar Binance’tan hızla çekilirken, kullanıcılar borsadan çıkış sorunları bildiriyor. Binance para çekme işlemleri, düzenleyici sıkıntıların ortasında 24 saat içinde 852 milyon dolara yükseldi ve kullanıcılar nakit çekmede gecikmeler olduğunu bildiriyor.

CFTC, Binance borsasına dava açtı ve işler çirkinleşti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 27 Mart’ta, borsayı uyumlu olmayan bir kripto para borsasının işletilmesiyle ilgili çok sayıda düzenleme ihlali yapmakla suçlayarak Binance’e dava açtı. CFTC Başkanı Rostin Behnam, CNBC’ye Binance’in Amerikan pazarına erişmek için ‘doğrudan ve net bir yöntem’ kullanırken kasıtlı olarak ABD yasalarını çiğnediğini söyledi.

Reuters’e göre Binance kullanıcıları, CFTC’nin bu hafta başlarında yaptığı mahkeme başvurusunun ardından 1,6 milyar dolar çekti ve bunun yarısından fazlası, yani 852 milyon dolar, son 24 saat içinde borsadan ayrıldı. Bu rakam, son iki haftada 385 milyon dolar olarak hesaplanan ortalama günlük para çekme oranının iki katından fazla.

Uzmanlar, ciddiye alınacak bir durum yok diyor!

Nansen Araştırma Analisti Martin Lee, düzenleyici eylemler nedeniyle son 24 saatin beklenenden yüksek bir para çekme oranı görmesine rağmen, bunun yine de borsanın ödeme gücüne ilişkin korkuların zirvede olduğu Aralık 2022’de görülen para çekme oranlarından daha az olduğunu söylüyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ji da Binance’in her gün milyarlarca para yatırma ve çekme işlemini işlediğini kaydediyor. Young Ji, paylaşımında, Bitcoin ve Ethereum için borsa rezerv grafiklerine yer veriyordu. Grafiklerden ikincisi, rezervlerde bir düşüş trendi gösterirken, Binance’in Bitcoin bakiyesi yükseliş trendinde ve bu hafta keskin bir yükselişle sonuçlanıyor. Young Ji, The Wall Street Journal tarafından Binance’in son yedi gün içinde 2 milyar dolarlık Ethereum çıkışı yaşadığını bildiren ve bunu ‘gülünç FUD’ olarak nitelendiren bir makaleyi eleştirerek devam etti.

Kaynak: Ki Young Ji / Twitter

Kripto paralar hızla çekilirken, kullanıcılar çekme sorunları bildiriyor

Bu arada, BinanceUS’ta yayınlanan bir gönderi, henüz ulaşmamış olan Otomatik Takas Merkezi (ACH) ağı aracılığıyla bir haftadan uzun bir süre önce başlatılan bir nakit çekme işlemini açıkladı. Açıklamada, Binance müşteri hizmetlerinin bekletme hakkında kesin bilgi veremeyeceği söylenirken, başkaları da şu anda rampadan çıkma deneyimlerini paylaşmaya çağrıldı.

Birkaç Reddit kullanıcısı benzer sorunları dile getirdi ve biri verilen açıklamanın, fonların ödeme işlemcisi ile ‘belirsizliğin içinde’ kaldığını söyledi. Bir başkası, müşteri hizmetlerinin kendilerine gecikmeyi gidermek için ‘ödeme işlemcimizle özenle çalıştıklarını’ söylediğini belirterek bu yanıtı yineledi. ParrotCapital takma adlı kullanıcı, takipçilerini kripto olarak para aktarmaları ve başka yerlere çıkış yapmaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir