Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (30 Mart 2023)

30 Mart 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerin 3 Nisan’da açılacağını ve isteyenlerin okula gidebileceğini, devam şartının ise aranmayacağını duyurdu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Hatay, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da da yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Batman’da gerçekleştirilen bir sokak röportajında, ‘Erdoğan’a dokunurlarsa kafa kesmeye hazırız’ diyen bir kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Almanya, ülkeye alınması planlanan işçilerle ilgili yeni şartları belirledi. Almanya’nın kapılarını vasıflı ve vasıfsız herkese açacağı öğrenildi.

Cinsel istismar skandalıyla ülke gündemine oturan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı, kaçak yapılarını mühürleyen İBB’ye karşı açtığı davayı kaybetti.

Cinsel istismar ve taciz skandalıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı’na ait kaçak yapılar İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı. Kaçak yapıları İBB tarafından mühürlenen vakıf, mahkemeye başvurmuştu.

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i evinde ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 850 bin kişinin uzvunu kaybettiğini söyledi. Ancak AFAD depremde yaralananların sayısını 107 bin olarak bildirmişti.

Hizbullahçıların suikastına uğrayan Diyarbakır Emniyet Müdür Gaffar Okkan’ı sosyal medya hesabından, ‘Polis üniformalı Gaffar Okkan, görevi boyunca PKK’ye hizmet etti’ ifadeleriyle hedef alan HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın terör örgütü Hizbullah üyesi olmak suçundan tutuklu yargılandığı ortaya çıktı.

2000 yılında Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’nun öldürüldüğü operasyonu yöneten Niyazi Palabıyık, örgütü anlattı. Aynı operasyonda yakalanan örgütün siyasi sorumlusu Edip Gümüş’ün tahliye edildiğini hatırlatan Palabıyık, “Nasıl oluyor da 250 kişinin katili 11 yıl sonra tahliye oluyor?” dedi.

Antalya’da “üçlü ilişki cinayeti” diye bilinen vahşet için istenilen cezalar belli oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*