Sosyal medyada gündem olan ‘temel’ atma törenine AKP’den açıklama: “Temsili bir görüntüdür”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin ‘temeli’ olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğu ortaya çıkmıştı. AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de yaptığı konuşmada, yapılan uygulamanın ‘temsili’ olduğunu savundu. 

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, geçtiğimiz gün Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmış; verdiği talimatla temele beton dökülmüştü. Daha sonra  sosyal medyada hastane temel atma töreni sonrası paylaşılan fotoğraf ise tartışma yaratmış; beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü.

AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Defne Devlet Hastanesi temel atma töreniyle ilgili görüntülerin sosyal medyada yer almasına ilişkin olarak şunları söyledi.

“Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki görüntü temsili bir görüntüdür. Şu anda Defne’ye giderseniz, gece gündüz hastane inşaatının devam ettiğini göreceksiniz. Sadece temsili bir temel atma törenini gündem yaparak oradaki çalışmayı göz ardı etmek hakkaniyete uymaz.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*