Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan Temel Karamollaoğlu’na sürpriz ziyaret: HÜDA-PAR ve Saadet’ten ortak miting kararı

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Saadet Partisi Genel Merkezi’nde Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardında her iki lider kameraların karşısına geçerek ortak basın açıklamasında bulundu. İstişare ve müzakere etmek için Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etmek istediklerini belirten Yapıcıoğlu, ortak miting kararı aldıklarını söyledi.

PAZAR GÜNÜ YENİKAPI’DA MİTİNG KARARI

Yapıcıoğlu, “Meseleyi müzakere ettik. Bugün kendisinin Saadet Partisi grubu olarak Meclis’te bir genel görüşme talebi olacak. Belirttikleri gibi hafta sonu, bizim de bazı mitingler tertipleme düşüncemiz vardı. Kendileri de zaten müracaatlarını yapmışlar. Aynı gün, aynı şehirde iki farklı mitingdense, bu mitingleri birleştirme konusunda da mutabık kaldık. İnşallah pazar günü İstanbul Yenikapı’da birlikte miting tertip edeceğiz.” dedi.

“BÜTÜNÜYLE İSLAM ÜMMETİNİ İLGİLENDİREN BİR DAVA”

Mescid-i Aksa davasının, bütünüyle İslam ümmetini ilgilendiren bir dava olduğunu vurgulayan Yapıcıoğlu, “Bu sadece bir partinin ya da iki partinin meselesi değil. Kudüs davası, Mescid-i Aksa davası, bütünüyle İslam ümmetini ilgilendiren bir dava. Mescid-i Aksa, hepimizin ilk kıblesidir ve oradaki zulüm gören insanlar hepimizin kardeşleridir. Kardeşlerimiz için biz inşallah güçlerimizi birleştirip, onlara daha fazla fayda sağlayabilmek için, onlara moral verebilmek için, birlikte bir görüntü vereceğiz, birlikte bir miting tertip edeceğiz. Bundan sonra da onlar için ne yapabileceksek, kim onlar için bir şey yapabilecekse, biz yapılacak her türlü faaliyete inşallah elimizden geldiğince destek ve katkı vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x